Kurt Çobanlık Yaparsa Masalı

Konusu 'Çocuk Masalları' forumundadır ve ƬuaƝa tarafından 13 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

G.Reklam

 1. ƬuaƝa

  ƬuaƝa ÖZEL ÜYE

  Katılım:
  14 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  12.744
  Beğenilen Mesajları:
  2.312
  Ödül Puanları:
  113
  Cinsiyet:
  Bayan
  Bulunduğu Yer:
  Ukrayna Kiev
  Kurt Çobanlık Yaparsa Masalı


  En güzel çocuk masalları, en çok aranan çocuk masalları, çocuk masalları oku, çocuk hikayeleri, seçme masallar, çocuk masallarından seçmeler, çocuklar için en güzel masallar, hüzünlü çocuk masalları, anlamlı çocuk masalları, çocuk masallarından seçmeler, en çok okunan çocuk masalları

  [​IMG]

  Bir zamanlar çobanların sürülerini otlattığı yamaçların yakınında bir kurt yaşarmış. Kendi alanındaki bütün hayvanları avlarmış. Ağzını sürebildiği tek bir av bile kalmayınca ister istemez çobanların sürüsüne göz dikmiş, oradan medet ummaya başlamış.
  Ama bu işi nasıl yapacağını da ince ince planlamış. Önce bir çoban kıyafeti bulmuş, giymiş. Şapkasını gözlerine kadar indirip sürüye yaklaşmaya, biraz uzaktan olup bitenleri gözleyip uygun anı beklemeye başlamış.
  Gerçekten de bir süre sonra çoban ağacın altında yemeğini yemiş, yere serdiği ceketinin üzerine kıvrılmış. Yardımcısına, sürüye dikkat etmesini söyleyip uyumaya başlamış.
  Yardımcısı büyük köpeğin önüne bir kemik fırlatıp sırtını ağaca dayamış, sürüden gözünü ayırmamasını tembihleyip bir süre sonra oturduğu yerde şekerleme yapmaya başlamış.
  Büyük köpek küçük köpeğe bir iki homurdanmış, “biraz işim var, sürü sana emanet” deyip çalılıkların arasına girmiş. Kemiğini kemirip, sonra da uykuya dalmış.
  Herkes uyur da küçük köpek uyumaz mı? Çevreye bakmış. Uzaktan kurdu görmüş aslında, ama kıyafetinden ötürü insan sandığı bu yabancıdan tehlike gelmeyeceğini düşündüğünden o da yummuş gözlerini.
  “İşte beklediğim an” diye sevinmiş kurt. Usulca sürüye yaklaşmış. Elindeki sopayı sallayarak koca sürüyü kendi topraklarına doğru götürmüş.
  Her şey tam istediği gidiyormuş. Sürüdeki koyunları sayıp sevinçten kendinden geçiyormuş.
  “Bu kadar koyun bana bir yıl yeter, bundan böyle avlanmak yok, kar kış av peşinde dolaşmak yok, üşümek, köpekten, avcıdan korkmak yok. Gül gibi yaşayacağım” diye coşmuş.
  Kurt coşar da türkü söylemez mi? Başlamış en sevdiği türküye, hem de avazı çıktığı kadar yüksek sesle söylemeye!
  Birden çobanlar uyanmış! Büyük köpek çalılıktan fırlamış, küçük köpek atılmış ve kaşla göz arasında kurdu sıkıştırmışlar.
  Akılsız kurt sürüyü elinden kaçırdığı gibi, az kalsın postu da yitiriyormuş. Kızgın köpeklerin ve çobanların arasından zor kurtulmuş. Bir daha da asla sürünün yanına yaklaşmamış.
    
  Sponsor Reklam
   
 2. F@ROZ

  F@ROZ TEKNİK ADMİN Yönetim Ekibi

  Katılım:
  4 Şubat 2010
  Mesajlar:
  54.932
  Beğenilen Mesajları:
  10.382
  Ödül Puanları:
  128
  Cinsiyet:
  Bay
  Bulunduğu Yer:
  Kocaeli
  Emeklerin için çok teşekkür ederim...
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.