Hava Kuvvetleri Komutanlığının İcra Ettiği ve Planladığı Önemli Faaliyetler

SiLeNtKinG

ÖZEL ÜYE
Katılım
13 Şub 2010
Mesajlar
1,378
Tepkime puanı
140
Puanları
63
Konum
Bursa
1. Türkiye ve dünyada meydana gelen teknolojik, sosyal, ekonomik, kültürel alanlarda gelişmeler ve Hava Kuvvetleri Komutanlığının sahip olduğu/olacağı modern sistemlerin temini, etkinlikle kullanılması, lojistik yönetimi gibi konularda ihtiyaç duyduğu nitelikli personelin yetiştirilmesi amacıyla Hava Harp Okulu Komutanlığında lisans seviyesinde eğitim verilen mühendislik bölümlerine ilave olarak; yönetim, iletişim, strateji, liderlik, lojistik ve finansal yönetim ile beşeri ilişkiler alanlarında eğitim verilen “Yönetim Bilimleri” bölümü açılmıştır.
2. Yönetim Bilimleri bölümü Hava Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyaçları doğrultusunda “Lojistik Yönetimi Ana Bilim Dalı” ve “Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı” olmak üzere iki ana bilim dalından oluşmakta olup 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında eğitime başlamıştır.
3. Hava Astsubay Meslek Yüksekokulunda YÖK tarafından denkliği kabul edilen iki yıllık ön lisans programlarının uygulanması, takiben sınıf ve ihtisas eğitimlerinin sınıf okullarında verilmesi konusunda başlatılan çalışma ile Elektronik Haberleşme, Güvenlik ve Koruma, Lojistik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Bilgisayar Programcılığı, Hava Trafik, Elektrik, İnşaat Teknolojisi, Otomotiv, Uçak Teknolojisi (Mekanik-Avionik) programlarının açılması onaylanmış ve 2012-2013 Eğitim-Öğretim döneminde eğitime başlanması planlanmıştır.
4. 2011 yılında 45 yaşına girmeleri nedeniyle sözleşmeleri sona ererek Hv.K.K.lığı kadrolarında sivil memur olarak istihdam edilecek uzman erbaşların atamaları; ilk defa, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Askeri Ceza ve Tutukevi Müdürlükleri Ceza Koruma ve İnfaz Memuru gibi kadrolara yapılmıştır.
 

Üst