Bir golf topuna ne sığdırabilirsiniz?

SiLeNtKinG

ÖZEL ÜYE
Katılım
13 Şub 2010
Mesajlar
1,378
Tepkime puanı
140
Puanları
63
Konum
Bursa
Lenovo’nun masaüstü bilgisayar pazarına sunduğu en yenilikçi ürünü “ThinkCentre M92p”, nam-ı diğer “Tiny”, sadece bir golf topu çapındaki boyutuyla görenleri şaşkınlığa uğratıyor.
“Golf topu büyüklüğünde masaüstü bilgisayarı olur mu hiç?” demeyin. Hantal, ağır ve çok yer kaplayan PC’lerin dönemi kapanalı zaten çok oldu. Dizüstü bilgisayar pazarında yaşanan bu dönüşüme artık masaüstü pazarında da şahit oluyoruz. Önce ekranlarımız inceldi ve hafifledi. Şimdi sıra bilgisayar kasalarında…

Bu dönüşümün arkasında da, pazarın “en”lerinin yaratıcısı Lenovo bulunuyor.
Yenilikçi, farklı, şık ve yüksek teknolojiye sahip ürünleriyle dünyanın en büyük 2’inci PC üreticisi koltuğuna oturan Lenovo, şimdi de ofislerin çehresini değiştiriyor. Bu amaçla pazara sunulan kısaca “Tiny” olarak adlandırılan “Lenovo ThinkCentre M92p”, sadece 1 kg. ağırlığı ve golf topu büyüklüğündeki (34.5 mm) ebatlarıyla masaüstü pazarının en “mini”si unvanını kazanırken, görenleri şaşırtmaya da devam ediyor.

İSMİ SİZİ YANILTMASIN!

Bir golf topunun içine neler sığdırabilirsiniz ki? İşin aslı Lenovo, 3.nesil Intel işlemci ve Intel vPro teknolojisi gibi donanım pazarının yeni ve yüksek teknolojilerini bu cihaza sığdırmayı başarmış. Intel Core işlemciyle desteklenen cihazdaki “Intel vPro Support” teknolojisi kullanıcılara, basitleştirilmiş masaüstü ve bulut yönetimi sağlıyor. Yerleşik Wi-Fi teknolojisiyle kullanıcıların ofislerini yanlarında taşımalarına imkan sağlayan Tiny, tüm bu özellikleriyle performans ve kullanım kolaylığıyla da öne çıkıyor.

Bu kadarla da bitmiyor. Cihazda yer alan “Intelligent Cooling Engine” (ICE2) teknolojisi sayesinde kullanıcılar, uzun saatler boyunca sessiz ve ısınmadan çalışma imkanına sahip oluyor.

“Cisco EnergyWise” teknolojisi ve Platinum güç tasarrufu ünitesi ise Tiny’nin % 92’ye varan enerji tasarrufuyla fark yaratmasına neden oluyor.

USB 3.0 ve Wi-Fi özellikleri de bulunan Tiny ayrıca, Lenovo’nun Microsoft’la birlikte geliştirdiği “Enhanced Experience 3.0” teknolojileriyle diğer masaüstü cihazlara oranla yüzde 30 daha hızlı açılıyor. Yine Tiny’de yer alan “TPM Security Chip” ise kullanıcılara maksimum veri güvenliği sunuyor. “Tool-less” teknolojisinin de kullanıcılara çabuk ve basit bir şekilde masaüstü bilgisayarlarını yükseltme imkanı sağladığını da ekleyelim.
 

*Esra*

THEME MAKER
Katılım
1 Eyl 2012
Mesajlar
13,659
Tepkime puanı
2,381
Puanları
113
Emeğinize ve Paylaşıma Teşekkürler
 

Benzer konular


Üst