Ateş KIRMIZISI Güller...‏

*SıLaGüL*

Well-Known Member

Gun geceyi bulur
Zaman canim alir durur
Bir deli yoldur dunya yururum
yururum yorulmadan
Bir yanik dustur sevda gorurum
gorurum uyanmadan..
"

Zamanin o acimasiz devinimlerinin arasinda yitip giderken omur
gunu geceyi karistirir oldum cogu zaman..Nasilda hoyratca ve farkettirmeden geciyordu aslinda..Daha dun annemin ellerinden tutarken bugun 28 oldum..En kisa zaman dilimiydi bulmacalarda cikan
ama bitmedi hic karmasasi
kosusturmasi..Tren raylarindan farki yoktu aslinda
zamanla aramdaki iliskinin..O sureklilik icinde bir turlu yer bulamiyordum kendime..Gunu gecesini kovaliyor
canimi yakiyordu..Ilk olarak bir ucurtma ile kesfine cikmistim o koca dunyanin..Sonsuz maviligine hayran oldum..Ve cok sonra anladim ucurtmalarin ruzgara direndikleri icin havalandiklarini..
Acimasizligi ve hoyratligini ne kadar yersemde yine onun dipsiz karanliklari arasinda buldum yuregimdeki o kucuk serceyi..Delicesine istedim o an icin durmasini..Belliydi aslinda sahnedeki rolum..Bir deli yoldan ote degildi burasi benim icin..Yorulmadan
usanmadan yurumek vardi payimda..
Saga sola savrulan sandal misali yalpala***** ilerlerken bir deli mavilik belirirdi ufukta..Ayin gunesle dunya arasina girdiginde soylenirdi ay tutulmasi..Ve sanirim benimkisi ask tutulmasiydi..Uyur uyanik gordugum..

Yanar yanar yanmaya yanmis gonul
Kanar durur icimde bir ala gul
Doner basim doner alici kuslar
Kislara donmus yazim
olume donmus yuzum yar..

Buyuk hazinenin kesfine cikan maceraperestlere inat kendimi kesfe ciktigim anlara denk gelir o sevdanin acimsi tadini almak..Bir muptelanin acligi ile arzularken o hoyrat sevdayi yurek tutusur kendi kivilcimlarindan..Ates kirmizisi guller acar..Ates kirmizisi guller kanar derinlerimde..Kendimi kaybedip hukumsuzdur ilanlarini verdigim anlarimda icimdeki kanayan gullerim kanatir benide..Gunun gecenin..Yazin ya da kisin onemi yoktur artik..Mevsimler golgelerimi degistirir sadece..Soguk nefesini hissettigim seyse olumdur..

Zaman durmaz akar
Bir yuzumde guze bakar
Bir deli yoldur dunya yururum yururum yorulmadan
Bir yanik dustur sevda gorurum gorurum uyanmadan..

Sozum ki tek sana gecmez..Celladimsin ey zaman..Ne kadar dogru soylenmisti aslinda..Nerde okudugumu hatirlamiyorum ama bu kadar aciklayici olacagini tahmin etmemistim hic..Zaman'in yanina takilan o "acimasiz" takisi bu yuzden olsa gerek..O tum kayitsizligi ile yoluna devam ederken ben mevsimlerin en huzunlusunu yasiyordum her daim..Heryer sari yapraklara bezenmis
ceplerimde gecmisimden arda kalanlar..Yukun agir
yolun uzun oldugu anlar katmerler aciyi..Yurek
kirik dokuk halde uyur uyanik dusler gormektedir..Hayatin bitkisellestigi tepkisiz anlardan birine denk gelir yine..Yine ayni melodram..

Yanar yanar yanmaya yanmis gonul
Kanar durur icimde bir alagul
Doner basim doner alici kuslar
Kislara donmus yazim olume donmus yuzum yar

Gece en gizemli suretini kusanip sokuldugunda sokaklarima titreyen bir mum alevinin isinde saklarim seni..Yurek gediklisidir nasilsa artik yanginlarin..Bir eksigi bir fazlasi neyi degistirir..Her yanginin ardindan kullerinden filizlenen gulum kanar her daim..Gozyasim serinletmez
avuntularim sondurmez yanginini..Gunesin buz kesigi soguklugunu hissettigimde iliklerimde anlarim gulumden kanayan olumu..

Her sarki bir hikayedir aslinda..Zamanlar mekanlar otesine goturuverir bir anda insani..Bazen kilitli kapilari zorlar
bazen dilin lâl oldugu anlarda yardimci olur soyleneceklere..Bu yazilanlarda bir "alagul"un hikayesidir..Bir yurek yanginin golgesinde zamana olan sitemin zihnimdeki yansimalaridir..Ve bu yurek yanginini kuru bir vedanin sogukluguna inat derinlerimde tasirim..

Moderatör tarafında düzenlendi:

DEN!Z

VİP ÜYE
konu güncellendi

*Esra*

THEME MAKER
Emeğe Ve Paylaşıma Teşekkürler...