İki Dostun Hikayesi

*SıLaGüL*

Well-Known Member
Katılım
13 Ocak 2012
Mesajlar
4,000
Tepkime puanı
133
Puanları
63


İki Dostun Hikayesiii....
Çok iyi iki dostun arkadaşların hepsine ibretlendirecek bir hikaye.......

İki Dost
Biri atılgan diğeri ise sesiz ve sakin olan iki dost vardır.
Bir gün atılgan olanın işleri bozulur ve en yakın dostundan borç ister. Dostu hiç düşünmeden verir.Sonra Atılgan olan dostuna gelerek evlenmek üzere olduğu nişanlısını çok beğendiğini ve ondan ayrılmasını ister. Arkadaşı çok üzülür ama yine de dostunu kıramaz ve nişanlısından da vazgeçer.
Bir gün sokakta yürürken yaşlı bir adamla karşılaşır adamın
çok fakir olduğunu ve ilaçlarını alamadığını söyler bizimki yaşlı adama istediği ilaçları alır ve bakar. 3-4 gün sonra haber alır aslında yaşlı adam çok zengindir ve bütün mirasını bizim safa bırakır .
O da Biraz kırgınlığı olan dostuna karşı ,dostunu iş yerinin tam karşısından bir ev alır.Bir gün kapısını yaşlı bir dilenci çalar çok aç olduğunu ve kendisinden yemek istediğini
söyler. Bizim saf hiç kıramaz kadını alır ve ona yemek verir.
Kadın der ki bnde yalnızım istersen ben bu evin yemeklerini ve işlerini yapayım der. Bizim saf hemen kabul eder teklifi.
Bir kaç gün sonrakadın bizimkine söyler ve kendine ayit bir kız bulmasını söyler ancak bizim safın böyle tanıdığı yoktur.
Kadının ise böyle bir tanıdığı olduğunu söyler. Görüşmeler sonucu evlenmeye karar verirler.
Bizim saf eski dostunada bir davetiye yollar. Ve ve ve
düğün günü gelip çatar nikahtan sonra bizim saf mikrofonu eline alır ve başlar yaşadıklarını anlatmaya.
Benim çok iyi bir dostum vardı işleri bozulduğunda benden borç istedi tüm paramı verdim.
Daha sonra evlenmek üzere olduğum nişanlımı istedim içim kan ağlıya ağlıya ondan da vazgeçtim der ve eski dostu dayanamaz alır eline mikrofonu o da başlar yaşadıklarını anlatmaya.
Bir zamanlar çok iyi bir dostum vardı ondan borç istedim tüm parasını verdi.
Sonra evlenmek üzere olduğu nişanlısını istedim çünkü arkadaşım çok saftı o kadın arkadaşıma layık bir kadın değildi.işleri bozulduğunda benden iş istedi ama ben iş vermedim çünkü en yakın arkadaşımı kendi himayem altında çalıştıramazdım.
Sokakta gördüğü yaşlı adam ise benim babamdı babam ölmek üzereydi onu ben yolladım bütün mirasını arkadaşıma bırkmasını ben söyledim.
Kapısını çalan yaşlı kadın ise benim annemdi ona iyi bakması için onu ben gönderdim. Ve ve sayın misafirler şu anda evlediği kişi ise benim kız kardeşimdi onu arkadaşımla evlenmesi için ben ikna ettim.Ve sayın misafirler BİZ BÖYLE DOSTUZ................

 
Moderatör tarafında düzenlendi:

DEN!Z

VİP ÜYE
Katılım
12 Tem 2014
Mesajlar
0
Tepkime puanı
527
Puanları
0
Yaş
101
KONU GÜNCELLENDİ
 

Üst