ÜNLÜ BOKSÖR MUHAMMED ALİ’nin 2. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ RAHMETLE ANIYORUZ...

Navaho

THEME MAKER
Katılım
2 May 2018
Mesajlar
898
Tepkime puanı
1,164
Puanları
113
Konum
Almanya
BUGÜN ÜNLÜ “MÜSLÜMAN” BOKSÖR...
AYRICA “MADUR İNSANLAR” HAKKINI SON NEFESİNE KADAR SAVUNAN
MUHAMMED ALİ’nin VEFATININ 2. YIL DÖNÜMÜNÜ RAHMETLE ANIYORUZ...!!!HABER 04.06.2016 Muhammed Ali vefat etti..!
Spor dünyası yasta. Dünya boks tarihinin efsane ismi Dünya eski ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali solunum rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetti.ABD'li efsanevi boksör eski ağır sıklet dünya şampiyonu Muhammed Ali hayatını kaybetti. Açıklama Muhammed Ali'nin aile sözcüsü Bob Gunnell tarafından, "32 yıldır parkinson hastalığı vardı. 74 yaşında hayatını kaybetti" şeklinde açıklama yapıldı. Gunnell, "Onun için dua eden, ona destek veren herkese teşekkür ediyoruz" dedi.PERŞEMBE GÜNÜ HASTANEYE KALDIRILMIŞTI
Uzun zamandır parkinson rahatsızlığı bulunan 74 yaşındaki Muhammed Ali, solunum rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.
Perşembe günü hastaneye kaldıran 74 yaşındaki Ali'nin durumunun kritik olduğu belirtilmişti. Dünyaca ünlü boksörün hayati organlarının çok kötü durumda olduğu belirtilirken parkinson hastalığı da bulunan efsanevi spor adamının çok zor şartlarda solunum aldığı dile getirilmişti.
Muhammed Ali geçtiğimiz sene Ocak'ta idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Ondan önceki sene de pnömoni teşhisiyle tedavi görmüştü.12 YAŞINDA BOKS İLE TANIŞTI
Müslüman olmadan önceki ismi Cassius Marcellus Clay Jr. olan Muhammed Ali, 17 Ocak 1942'de Kentucky Louisville'de doğdu. Afro-Amerikan ve İrlanda kökenlidir. 12 yaşındayken boksla tanıştı ve kısa zaman içinde National AAU ve Altın Eldiven Şampiyonası'nda amatör kayıtlara girdi. Yine 1960'ta Roma'da ağır hafif sıklette altın madalyayı alarak profesyonel lige döndü. 18 yaşındayken katıldığı Roma Olimpiyatları'nda altın madalya aldıktan sonra ünü giderek artmaya başladı.
1964 yılında 22 yaşındayken, S. Liston'u yenip Dünya Şampiyonu oldu. Bu zaferden sonra dinini değiştirdiğini ve İslam'a geçtiğini açıkladı.Muhammed Ali vefat etti
Dünya boks tarihinin efsane ismi Dünya eski ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali solunum rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetti.1978'de boksu Şampiyon olarak bıraktı. Sonra Parkinson hastalığına yakalanmasına rağmen bunu gizleyip büyük para karşılığı iki maç daha yapıp kaybetti.

ÜNİVERSİTELERDE İSLAM'I ANLATTI
1960 Roma Olimpiyatları'ndan döndükten iki gün sonra bir lokantada sadece beyazlara servis yapıldığını öğrenince, altın madalyasını Ohio Nehri'ne atmıştır. 1996 Atlanta Olimpiyatları'nda bu madalyanın yerine başka bir altın madalya kendisine verilmiştir.Din olarak İslamiyet'i seçmiştir ve Vietnam savaşına gitmemiştir. Bu durumu şöyle dile getirmiştir: "Benim onlarla sorunum yok." (I'I ain't got no quarrel with them Vietcong'). Bu nedenle unvanlarına el konuldu ve bokstan uzaklaştırıldı. Fakat o yılmadı. Bu süre içerisinde üniversiteleri dolaşarak İslamiyet'i anlattı.Sports Illustrated tarafından "Yüzyılın Sporcusu", BBC tarafından da "Yüzyılın Spor Adamı" seçilen Ali, sadece ringdeki yeteneğiyle değil, maçlardan önceki ve sonraki açıklamaları ve iddialı sözleriyle de ünlüydü.Aynı zamanda bir insan hakları savunucusu ve şair olan Ali, "Nasıl hatırlanmak istersiniz?" sorusuna "Halkını hiçbir zaman satmayan bir insan olarak. Ama bu çok fazlaysa o zaman sadece iyi bir boksör olarak. Hatta ne kadar iyi olduğumdan bahsetmeseniz de olur" diye yanıt vermişti.


Saygılar Sevgiler ve Selamlar
Navaho
Efsane boksör Muhammed Ali'nin en iyi nakavtları
ABD'li efsanevi boksör eski ağır sıklet dünya şampiyonu Muhammed Ali hayatını kaybetti. İşte 'tüm zamanların en iyi boksörü' unvanına sahip efsane boksörün en iyi 10 nakavtı.
MEKANI CENNET OLSUN
“İNŞALLAH”...☝ 

HANIMAĞA

Administratör
Yönetici
Katılım
13 May 2012
Mesajlar
40,092
Tepkime puanı
8,584
Puanları
0
ALLAH rahmet eylesin...
 

Navaho

THEME MAKER
Katılım
2 May 2018
Mesajlar
898
Tepkime puanı
1,164
Puanları
113
Konum
Almanya
BU KONUMDA BİR İHTİMAL YAZMAM GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM NOT VAR...

EVET, HABER 04.06.16 LAKİN VEFAT ETTİĞİ GÜN 03.06.16 (yani 2 yıl önce bugün gün).

Sizleri Saygılarımla Selamlıyorum
Navaho
 

Ayazz

ADMİN
Yönetici
Katılım
9 Nis 2012
Mesajlar
11,425
Tepkime puanı
4,695
Puanları
113
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah
 

Üst